| Homepage | nieuwsoverzicht | Aanmelden Nieuwsbrief |
Minister Verburg haalt bakzeil: geen Vaarbelasting voor watersport
Bron: Ministerie LNV | Datum: 22-11-2009
Minister Verburg haalt bakzeil: geen watersport bijdrage
De Vaarbelasting is voorlopig weer even van de baan. Minister Verburg ziet voorlopig af van een verplichte bijdrage voor de watersport. Dit heeft de minister onlangs bekend gemaakt. Volgens Verburg legt daarmee het advies van de commissie Gabor naast zich neer. De commissie was door de minister zelf in het leven geroepen.
Volgens een persbericht heeft de watersportsector zelf het initiatief genomen om een toekomstvisie op te stellen waardoor knelpunten alsnog opgelost kunnen worden. "Het traditionele klompje bij de brug kan blijven", aldus Gerda Verburg.
De Watersportbijdrage oftewel vaarbelasting is meerdere keren geprobeerd in het leven te roepen, maar steeds werd het voorstel verworpen door diverse partijen. In 2009 leek het er even op dat de vaarbelasting daadwerkelijk zou worden toegepast. Diverse watersportorganisaties zoals het Watersportverbond stemden in eerste instantie positief maar werden teruggefloten door hun achterban. Ook enkele andere organisaties waaronder de Hiswa Vereniging pleitten voor de invoering van de vaarbelasting met als achterliggende gedachte dat deze instanties wel de administratieve taken konden uitvoeren.
Gelukkig komt er voorlopig geen vaartaks en lost de sector zelf nu enkele knelpunten op. Indien dit niet leidt tot een bevredigende oplossing wil de minister opnieuw overleg plegen. Zal dus wel vervolgd worden
Laatste nieuws:
- Laser noodsignaal wint watersportprijs op Hiswa
- Digitale Vaaratlas watersport nu ook voor PC
- Gratis vaaraanwijzer watersport België
- Nieuw watersport boek voor klussers
- PC Navigo ook op watersportbeurs Hiswa 2010
- PC Navigo 2010 wordt uitgebreid met kaarten Waddenzee
- Vaarverbod, ook voor de watersport, op vaarwegen Fryslân
- Laser Noodsignalen voor watersport getest
- Vaarwijzer Nederlandse Binnenwateren verschenen
- Marifoon uitluisteren bevordert veiligheid watersport
- Harry Vogel, watersporter in hart en nieren, wint Singlehanded
- Watersport Almanak op Boot Holland met primeurs
- GPS diefstalbeveiliging voor watersport
- Jan Kees lampe winaar Solo Challenge Award
- 15 maart eerste theorie-examen Groot Motorschip
- Verbond wil betere wachtsteiger voor watersport bij Goereese Sluis
- Digitale Vaaratlas watersport nu ook in delen verkrijgbaar
- Watersport kan vanaf 1 april weer door de Ketelbrug
- Watersport heeft baat bij goedkopere gebruikte jachten
- De nominatie's voor Shorthanded Awards bekend
- Zorgen over de Ketelbrug in komend vaarseizoen
- Vaarverbod IJsselmeer van kracht
- Watersport tijdelijk onmogelijk in de provincie Groningen
- Weinig watersport met Kerst op terschelling
- IJsbrekers houden vaarroute Amsterdam-Lemmer open










.jpg)