Nieuws: | KNRM heeft handen vol aan watersport |
| Homepage | nieuwsoverzicht | Aanmelden Nieuwsbrief |
Watersportverbond tegen wisselend waterpeil
Bron: KNWV | Datum: 07-12-2009
Recreatievaart niet blij met schommelend waterpeil in Friesland
Het Watersportverbond heeft het Wetterskip Fryslan laten weten geen voorstander te zijn van een schommelend waterpeil. Het Wetterskip onderzoekt op dit moment namelijk de mogelijkheden om een schommelend waterpeil in te voeren.
Afgezien van de hoge kosten die dit plan met zich mee zal brengen, in de vorm van extra baggerkosten, kosten voor onderhoud van walbeschoeiing en steigers, zal dit plan nadelig zijn voor de veiligheid op de vaarwegen in Fryslân.
Alternatieve routes minder goed bevaarbaar
De provincie Fryslân profileert zich als een gastvrije provincie, met veel mogelijkheden voor de recreatievaart. Het gehele Friese Merenproject is hierop gebaseerd. Er is inmiddels een groot aantal alternatieve routes voor de recreatievaart gerealiseerd, zodat men het drukbevaren Prinses Margrietkanaal zoveel mogelijk kan mijden.
Als het waterpeil in de zomer lager is, zullen veel van deze alternatieve routes voor een groot deel van de recreatievaart niet of in ieder geval minder goed bevaarbaar zijn, waardoor alles zich concentreert op de grotere vaarwegen, waaronder het Prinses Margrietkanaal. Hierdoor zal de veiligheid in het gedrang komen.
Het voorstel wordt binnenkort in het bestuur van het Wetterskip besproken. Het Watersportverbond vertrouwt er op dat het Wetterskip afziet van een wisselend waterpeil, zodat nadelige gevolgen voor de recreatievaart zullen worden voorkomen evenals hoge extra kosten voor het Wetterskip waardoor de waterschapslasten veel hoger zullen moeten gaan worden.
Laatste nieuws:
- Zware aanvaring watersport op IJsselmeer
- Sail 2010: Topdrukte op het water en aan de kant.
- Wachtplaats watersport Schipholdraaibrug officieel in gebruik
- KNRM heeft handen vol aan watersport
- Te veel wind voor watersport, alleen voor echte zeelui
- Vaarregels voor watersport tijdens Sail 2010
- Jachthaven Texel uitgebreid met Waddenstrand
- Havenrestaurant Vlieland ligt op koers voor watersport
- Beschikbare ligplaatsen voor watersport op Waddeneilanden
- Grote watersportcontrole tijdens Sneekweek
- IFKS Skûtsjesilen in Hindeloopen verregend
- Nieuw boek voor watersport op Waddenzee
- Watersport krijgt zijn eigen biertje: ’T Klinkertje
- Digitale Vaaratlas watersport succesvol: meer dan 5000 stuks
- Zeilmeisje Laura Dekker mag vertrekken en geeft boek uit
- Trein dendert door watersportwinkel in Stavoren
- Alcoholcontrole Friesland: 9 watersporters onder invloed
- Nieuwe alcohol limiet voor watersport
- weer faillisement watersport: Rapsody International
- Nieuwe watersport Vaarwijzer en vaarkaarten België
- Makelaars Watersport zien weer groei in verkoop jachten
- Grootse watersport controle op Lauwersmeer
- Weer faillisement watersport: exit Kortjacht
- Groningen past stremming Eemskanaal aan
- Protest van de watersport tegen stremming Eemskanaal

.gif)








