| Homepage | nieuwsoverzicht | Aanmelden Nieuwsbrief |
Watersporter vastgelopen na verlaten Naviduct
Bron: KNRM | Datum: 07-12-2009
Sluiswachter van het Naviduct doet de melding
De KNRM is uitgevaren met de reddingboten Watersport en Rien Verloop voor de melding van een vastgelopen jacht in de zuidelijke invaart van het Naviduct bij Enkhuizen.
De melding was telefonische bij de schipper van de reddingboot binnen gekomen en werd gedaan door de sluiswachter van het Naviduct. Deze had het veertien meter lange jacht al enige tijd bewegingsloos zien liggen net binnen de tonenlijn en vermoede dat ze aan de grond zat. Hierop liet de schipper alarm maken om zonder spoed uit te varen.
Diepgang van 2.70 meter
Als de Reddingboot Rien Verloop bij het jacht Viven 2 aankomt blijkt deze inderdaad aan de grond te zitten. Er word een opstapper overgezet om polshoogte te nemen en dan blijkt dat de twee opvarenden onderweg waren van Enkhuizen naar Amsterdam. Na het verlaten van het naviduct steken zij een klein stukje af net binnen de tonnenlijn door. Echter dit blijkt niet mogelijk met een diepgang van 2.70 meter in combinatie met het winterpeil van het markermeer.
Als even later de reddingboot Watersport ook arriveert word er een sleepverbinding gemaakt en na enige minuten komt het jacht los van de kleigrond. Na gecontroleerd te hebben of alles verder in orde was vervolgd het jacht op eigenkracht zijn reis richting Amsterdam met het advies om vooral binnen de betonning te blijven.

Laatste nieuws:
- Laser noodsignaal wint watersportprijs op Hiswa
- Digitale Vaaratlas watersport nu ook voor PC
- Gratis vaaraanwijzer watersport België
- Nieuw watersport boek voor klussers
- PC Navigo ook op watersportbeurs Hiswa 2010
- PC Navigo 2010 wordt uitgebreid met kaarten Waddenzee
- Vaarverbod, ook voor de watersport, op vaarwegen Fryslân
- Laser Noodsignalen voor watersport getest
- Vaarwijzer Nederlandse Binnenwateren verschenen
- Marifoon uitluisteren bevordert veiligheid watersport
- Harry Vogel, watersporter in hart en nieren, wint Singlehanded
- Watersport Almanak op Boot Holland met primeurs
- GPS diefstalbeveiliging voor watersport
- Jan Kees lampe winaar Solo Challenge Award
- 15 maart eerste theorie-examen Groot Motorschip
- Verbond wil betere wachtsteiger voor watersport bij Goereese Sluis
- Digitale Vaaratlas watersport nu ook in delen verkrijgbaar
- Watersport kan vanaf 1 april weer door de Ketelbrug
- Watersport heeft baat bij goedkopere gebruikte jachten
- De nominatie's voor Shorthanded Awards bekend
- Zorgen over de Ketelbrug in komend vaarseizoen
- Vaarverbod IJsselmeer van kracht
- Watersport tijdelijk onmogelijk in de provincie Groningen
- Weinig watersport met Kerst op terschelling
- IJsbrekers houden vaarroute Amsterdam-Lemmer open










.jpg)